Vitajte v novej sezóne

09. 01. 2013

V tomto roku sa na náš trh dostáva viacero noviniek v oblasti poľnohospodárskych strojov predávaných spoločnosťou Ematech-technológie. Týmto krátkym príspevkom by som dal do pozornosti najväčšie novinky, ktoré sme pre Vás s našimi dodávateľmi pripravili.

Spracovanie pôdy

V oblasti spravanie pôdy sme minulú sezónu testovali a predstavili nový kombinovaný kyprič TERRANO 4 MT (viac info). Predviedlo sa ako stroj veľmi univerzálny, použiteľný takmer po všetkých plodinách i na rôznych druhoch pôd. Na stránke www.bezorebne.cz sme popísali jeho prácu vo viacerých príspevkoch.

Za zmienku stojí i nový radličkový podmietač typu TERRANO FM (viac info), ktorý sa svojou univerzálnosťou a štvorradovou konštrukciou radí medzi najuniverzálnej stroje v technológií HORSCH schopný pracovať v hĺbkach od 5-30 cm. V buducom roku bude tento podmietač dodávaný s tzv. posilovačom trakcie, čo zníži jeho ťahové nároky.

Novinkou v tanierovom náradí sú nové typy podmietačov Joker CT s priemerom tanierov 52 cm ale najmä novinka JOKER HD (viac info) s priemerom tanierov až 62 cm. Blisne sa tiež novým revolverovým prevedením podvozka. Pomocou neho bude možné jednoducho manipulovať s valcom Double RollFlex a alternovať tak použitie oboch valcom, jedného alebo žiadneho. Viac o tomto stroji ako i video nájde po kliknutí na vyššie uvedený odkaz.

V oblasti plytkého spracovania pôdy sme doplnili sortiment o kompaktory napredujúceho českého výrobcu FARMET. Kompaktory KOMPAKTOMAT spracovávajú pôdu sedem krát v jednom prejazde, čím pripravujú optimálne osivové lôžko.

Sejba sa tento rok niesla v znamení sejačky FOCUS 6 TD, ktorá zasial viac ako 1000 ha repky a obilnín. O jej prínosoch sa dočítate na www.bezorebne.cz.

Presnú sejbu zabezpečujú inovované sejačky typu MAESTRO CC a SW. Od nového roku je k dispozícií aj inovovaná verzia sejačky Protno 6 AS s MAESTROM 8 RC, ktorou je možné jednoduchou výmenou sekcií siať hustosiate plodiny ako i kukuricu a slnečnicu.

Za zmienku stoja aj staronové prídavné nádrže DuoDrill a MiniDrill pre sejbu medziplodín alebo prihnojovanie.

Postrekovače

Veľkými novinkami prešla spoločnosť GREENPON oddelením sa od Agrio. Ich postrekovače získali nový, oku lahodiaci, desing a stálym napredovaním zvyšujú kvalitu svojich výrobkov. Zostali verný ťahaným postrekovačom PONY a GM-R VOYAGER a doplnili strednú kategóriu postrekovačov typu GM-R MUSTANG. Bližšie informácie a videá o týchto strojoch získate po kliknutí na sekciu ochrana alebo na príslušné názvy vyššie.

Cisterny

V oblasti cisterien sme začiatkom minulého roka nadviazali spoluprácu s nemeckým výrobcom KOTTE, ktorý produkuje rôzne druhy cisterien od jednonápravových po štvornápravové, prívozné, zásobné ako i najrôznejšiu aplikačnú techniku. Veľmi kvalitné a robustné cisterny patria k najvyhľadávanejším na nemeckých a českých trhoch najmä preto, že ich cena je v harmónii s kvalitou.

Pre viac informácii neváhajte kedykoľvek kontaktovať našich regionálnych obchodných zástupcov a agrotechnológov alebo servisných pracovníkov.

Teším sa na spoluprácu v sezóne 2013

Ing. Jiří Heczko, PhD