Nový Softer na Slovensku nesklamal

09. 12. 2019

Novembrové dažďové zrážky dali končiacim jesenným prácam na poliach odklad pre posledné zberové práce, ale aj spracovanie pôdy pred zimným odpočinkom.

Na Slovensku sme chceli otestovať nový stroj z dielne partnera Farmet  - a to diskový podmietač Softer, s úctyhodným pracovným záberom cez 12 metrov. Po relatívne teplom a suchom víkende, sme 25.11.2019 priviezli stroj, aby sme ho otestovali a ukázali aj záujemcovi pod Fatranskými kopcami a dokázali kvalitu, vyhotovenie a inovatívnosť tohto stroja. Agregácia s pásovým traktorom cez 600 PS, dávala istotu, že na stroj bude prihliadané s úctyhodným obdivom a rešpektom. Po prvých záberoch do hrudovitej, ťažkej a ílovej pôdy sa zahryzol bez akýchkoľvek problémov a pri pracovnej rýchlosti  od 12,5 do 15 km/h dokázal, že je riadnym „pracantom“ pre široké využitie aj v ťažkých podmienkach. Stroj osadený predným rezacím cutter valcom, diskami s priemerom 510 mm a zadnými utláčacími dvojitými ring valcami, dokázal uspokojiť všetky očakávania. Nový systém zahlbovania diskovej sekcie je unikátnym, a preto stroj dokáže dokonale urovnávať aj tie najhoršie nerovnosti pozemku.

Stroj uspokojil aj našu zvedavosť, vieme, čo môžeme od stroja očakávať a jeho variabilita je aj v možnej voliteľnej výbave pre rôzne pôdne podmienky.

Video o ukážky nájdete na našom Youtube kanále:

https://www.youtube.com/watch?v=yj32410ZQGI

Ing. Dalibor Chropeň

Product manager

Land Technologies s.r.o. Lužianky