MountainMasterPlus: Dokážete postriekať strmšie svahy ako nikdy predým

01. 02. 2018

Svet potrebuje dostatok potravín, a pritom znížiť našu ekologickú stopu. Každý farmár má svoje vlastné každodenné výzvy pre dosiahnutie čo najvyšších výnosov. Postrekovanie plodín v tom správnom čase a vo veľmi strmom teréne, ktorý prináša diskomfort a nebezpečenstvo, môže byť výzvou. Ako udržíte rovnováhu? Vzdialenosť postrekovej rampy od porastu vo veľmi strmých kopcoch je tiež vždy veľká výzva, pretože rampa musí kopírovať porast a nie terén alebo postrekovač. Agrifac ponúka perfektné riešenie s MountainMasterPlus.

 

Condor vybavený možnosťou MountinMasterPlus využíva unikátny podvozok od Agrifacu StabiloPlus s nastaviteľnou svetlou výškou od 130 do 200 cm. Každé koleso má svoj vlastný nezávisle nastaviteľný piest pre vyrovnanie Condora na strmých svahoch.

Vyrovnaný stroj

Tento automatický vyrovnávací systém zabezpečuje, že stoj je perfektne vyrovnaný na všetkých nápravách, ako ľavá/pravá, tak aj predná/zadná. Výsledok je pohodlná a bezpečná práca aj vo veľmi strmých svahoch.

Rozloženie hmotnosti je rovnaké na všetky štyri kolesá. To zabezpečuje lepšiu trakciu, menej preklzu a nižšiu spotrebu.

MountainMasterPlus je unikátny systém, ktorý umožňuje pracovať bezpečne aj v strmých svahoch s ozajstným výkonným obrom: nádrž až do 5000 litrov s ramenami až do 48 metrov. S MountainMasterPlus sa Agrifac Condor vyrovná až s 32%  bočným náklonom na svahoch.

MountainMasterPlus dokáže vyrovnať vyšší percentuálny bočný sklon a rýchlejšie s užším rozchodom.

Bočný náklon, 32% vyrovnanie s rozchodom 225 cm

Čelný náklon, 23% vyrovnanie kvôli rázvoru 310 cm

MountainMasterPlus v poraste

MountainMasterPlus ponúka ďalšiu výhodu v poraste, vďaka tomu, že postrekovač zostáva paralelne k smeru rastu porastu. Plodiny rastú priamo nahor. Iné postrekovače poškodzujú porast na strmých svahoch, pretože stroj zostáva paralelne k svahu namiesto k porastu.

Vyššia svetlá výška na svahoch a v kopcovitom teréne

Condor MountainMasterPlus má nastaviteľnú svetlú výšku 130-200cm. Táto výška zabezpečuje vyrovnanie stroja. Všetko je automaticky nastavené, S veľmi jednoduchým nastavením máte garantovanú úplne bezpečnú jazdu. Aj vo veľmi strmých svahoch je možné ochrániť vysoké plodiny ako kukurica bez akéhokoľvek poškodenia.

Automaticky

Na to aby bol stroj vyrovnaný, operátor nemusí robiť absolútne nič. Všetko je plne automatické a na obrazovke EcoTronicPlus má operátor informáciu o aktuálnom stave vyrovnávania.

Z bezpečnostných dôvodov má MountainMasterPlus dva senzory. Stroj sa prispôsobí terénu extrémne rýchlo. Každý piest dokáže ísť úplne dole a hore za 8 sekúnd. To sa rovná 180 stupňovej obrátke na svahu s rádiusom 20 m pri rýchlosti 15 km/h kedy MountainMasterPlus musí reagovať na maximum. To znamená, že nie je potrebné spomaliť ani pri otáčaní sa na úvratiach.

Rampa

A čo s tak širokým záberom rampy? Nakoniec rampa musí postrekovať tak presne ako sa len dá. Už len stabilita stroja je obrovská výhoda. Popritom  Agrifac sa rozhodol zvoliť voľný centrálny rám pre prispôsobeniu sa svahu. To zabezpečuje, že rampa vždy kopíruje porast a teda nie sú potrebné dodatočné zmeny v stability. Toto geniálne jednoduché riešenie vedie aj k zníženiu síl pôsobiacich na rampu.