CONDOR pristane na Dni poľa v Seliciach

05. 10. 2015

Dovoľujeme si Vás srdečne pozvať na deň poľa kukurice v Seliciach, kde prakticky predvedieme samochodný postrekovač CONDOR holandského výrobcu AGRIFAC. Uvidíte záber 30 m, roztiahnutie nápravy od 225 do 300 cm, svetlú výšku až 2 m, trysku HighTechAirFlow Plus v akcii. Prakticky predvedieme aj rozmetadlo maštalného hnoja TSMD 200 L od nemeckého výrobcu Demmler a mulčovač S.Alce 5000 od talianskeho výrobcu FALC. Tešíme sa na vašu návštevu 8 septembra v Seliciach.

Holandský dizajn

Agrifac je holandská značka s 30 ročnými skúsenosťami v oblasti dizajnu a výroby samochodných postrekovačov. Od svojho vzniku sa Agrifac stal líder na trhu so samochodnými postrekovačmi v Holandsku. Holandský poľnohospodársky sektor je dobre známy po celom svete. Napriek tomu, že Holandsko je malá krajina, je schopná dosiahnuť vysoké výnosy a využiť z dostupnej pôdy maximum. Tým je Holandsko 2. najväčší vývozca potravín na svete.

Najväčší výnos

Každá kvapka zasiahne to správne miesto. To je prostriedok ako získať väčší výnos na hektár. Na dosiahnutie tohto cieľa, Agrifac používa niekoľko techník -  Agrifac Plus. Agrifac Plus zahŕňajú najnovšie high-tech inovácie, ale aj také, ktoré sa používajú už 30 rokov. Ich spoločný základ je geniálna jednoduchosť.

Rozsah Agrifac Condora

Agrifac ponúka dva typy samochodných postrekovačov. Condor a Condor Endurance. Condor je univerzálny vysoko kvalitný postrekovač pre náročných farmárov. Condor Endurance Condorov veľký brat. Endurance (vytrvalosť) je o schopnosti udržať pracovné tempo počas dlhého časového úseku. Condor Endurance dostal meno práve pre túto schopnosť. Spoľahlivý, vysoko kvalitný postrekovať s extrémnou vytrvalosťou.  Condor Endurance: skutočné objemové monštrum.

StabiloPlus – spoľahlivosť, presnosť, odolnosť a pružnosť

Oba Condori sú vybavení osvedčeným StabiloPlus podvozkom. Tento kyvadlový podvozok skombinovaný s pneumatickým odpružením je vyvinutý pre stabilitu postrekových ramien a tiež aj pre komfortnú jazdu. S týmto podvozkom je zaistená vysoká spoľahlivosť, viditeľnosť, trvanlivosť, pružnosť, ovládateľnosť a kapacita stroja. Aj pri vysokej pracovnej rýchlosti, až do 35km/h, je stroj schopný zachovať stabilné ramená a pohodlnú jazdu. Vďaka kyvadlovej hriadeli je Condor štandardne vybavený možnosťou nastavenia na rôznej šírky koľajové riadkov. Veľký rozsah možností nastavenia koľajových riadkov, od 150cm – 460cm, znamená, že Condor je vhodný pre širokú škálu plodín a podmienok.

EcoTronicPlus

EcoTronicPlus je operačné srdce stroja a tým rozhraním pre nastavenie stroja. Tento systém poskytuje používateľovi všetky potrebné informácie počas postrekovania a zabezpečuje, že viac funkcií je vykonávaných automaticky. Najdôležitejšie procesy a ukazovatele sú viditeľné na prvý pohľad. Podľa užívateľov z rôznych končín sveta, je užívateľský systém najintuitívnejší v poľnohospodárskom sektore strojov.

J-ramená – Stabilné a robustné

J-ramená od Agrifac sú charakteristické vysokou pevnosťou a robustnou konštrukciou. Robustné ramená tiež podporujú stabilitu ramien. Vďaka veľmi silným ramenám, veľká pracovná šírka až 55 m, nie je pre Condor žiaden problém. Základom silných ramien je ich konštrukcia: rúra zabezpečuje elimináciu všetkých torzných pohybov.

BalancePlus – Efektívna stabilizácia v rovinatom i kopcovitom teréne

Pre stabilitu postrekových ramien, Agrifac používa unikátny stabilizačný systém. System BalancePlus je osvedčený pre jeho efektivitu a jednoduchosť. Ramená sú v prirodzenej polohe, a preto nemusel byť vynájdený žiadny komplikovaný stabilizačný systém. Agrifac J-ramená sa prevaľujú cez konštrukciu v tvare polmesiaca, čo zaručuje správnu stabilitu v každej situácii. Postrekovač môže byť, na prianie, vybavený senzormi na upravenie variabilnej geometrie, vďaka čomu zvládne kopcovité terény.

GreenFlowPlusOptimálny postrek

Príkladom inovatívneho dizajnu a flexibility Agrifac je GreenFlowPlus. Tento plne cirkulačný čerpací systém od Agrifac je štandardne vo všetkých Condoroch. GreenFlowPlus system umožňuje prácu bez zvyškovej kvapaliny, predchádza sedimentácii chemikálii, vytvára optimálny postrekový profil a zabezpečuje, že postrekový trojuholník je minulosťou. To všetko vďaka unikátnemu čerpaciemu systému a kontrolnému pneumatickému regulátoru tlaku. Regulátor tlaku sa rýchlo prispôsobuje zmenám rýchlosti a vytvára systém, ktorý dosahuje správnu aplikáciu postrekovej látky bez ohľadu na rôznu pracovnú rýchlosť na poli.

HighTechAirPlus – Väčší výkon

S voliteľným HighTechAirPlus môžete zvýšiť vašu kapacitu až o 50%. Dýzy sa nemusia meniť a vy budete mať vždy správnu veľkosť kvapiek bez ohľadu na rýchlosť postrekovača. Navyše, môžete postrekovať s nižším úletom. HighTechAirPlus je kombinácia tradičného postrekovania, vstrekovania vzduchu a miešania v držiakoch dýz. To umožňuje obsluhe pracovať vždy so správnou veľkosťou kvapiek. Veľkosť kvapiek možno plynulo nastaviť od veľmi jemnej až po hrubé. Počítač vstrekne buď viac alebo menej vzduchu do držiaka dýzy na vytvorenie zvolenej veľkosti kvapiek. To umožňuje lepšie pokrytie povrchu listu vo všetkých prípadoch.

AirFlowPlus – Bezkonkurenčná podpora vzduchu

Pri niektorých plodinách je dôležité prinútiť kvapky zasiahnuť to správne miesto. Riešenie od Agrifac je systém AirFlowPlus podpory vzduchu. Tento systém sa odlišuje dômyselne navrhnuto konštrukciou s ventilátormi s odstupom 3m. Systém vytvára prúdenie vzduchu s najlepšou penetráciou postrekovej látky do porastu na trhu čo prináša značnú úsporu chémie a zvyšuje celkovú výkonosť. Postrek je rovnomerne distribuovaný pozdĺž celkovej šírky postrekových ramien. Je možné nastaviť uhol celých postrekových ramien vpred alebo vzad veľmi jednoducho pre prispôsobenie sa rôznym podmienkam ako je smer vetra.

Condor ClearancePlus – S vyššou svetlou výškou k vyšším plodinám

Postrekovanie vysokých plodín bola vždy výzva. Existuje niekoľko špeciálne navrhnutých postrekovačov so štandardnou vysokou svetlou výškou, ktoré sú vhodné pre túto prácu. Avšak, ich obsluha nie je jednoduchá a postrekovače majú len nemennú vysokú svetlú výšku, aj keď nie je nevyhnutne potrebná. Agrifac ponúka riešenie, ktoré umožňuje zdvihnúť stroj a postrekovať vysoké plodiny počas sezóny. S týmto systémom je dostupná variabilná svetlá výška od 130 do 200cm. Vďaka tomu je stroj veľmi všestranný: Konvenčný postrekovač s preferovaným nízkym ťažiskom počas jarnej aplikácie, jazda na ceste a vysoká svetlá výška pri postrekovaní vysokých plodín.

Brilliant Simple

Samochodný postrekovač najvyššej kvality. Vysoko kvalitný, ako aj najinovatívnejší stroj v ponuke. Stroj, ktorý zvládne to, čo sa od neho očakáva a navyše extrémne jednoduchý na obsluhu a údržbu. Jednoducho: geniálne jednoduchý. Jednou vetou: stroj pre vysoké nároky používateľa nájdete v Ematech-technológie Lužianky